רונית ביגר BSc, MBA

מורה מוסמכת ליוגה

אני מורה מוסמכת ליוגה, הן על ידי ארגון מורי היוגה האמריקאי והן על ידי ארגון מורי היוגה הישראלי. סיימתי בהצלחה קורס מורי יוגה של YogaWorks האמריקאית בקליפורניה, ארה"ב.

גדלתי בצפון אמריקה ואת חיי הבוגרים ביליתי בישראל ובנסיעות רבות ברחבי העולם. העובדות הללו משפיעות על סגנון היוגה שלי שהינו שילוב של הצדדים האמריקאים והישראלים שלי, הפאנים הדינמיים, המובנים, הקצביים שבי והצדדים הרגועים, החופשיים והרוחניים שבי.

אני מתמחית בסגנונות היוגה הדינמיים – אשטנגה (אשטנגה ויניאסה) (עם סדרה קבועה של תנוחות) ופראנה ויניאסה או Vinyasa Flow שהינה יוגה יותר "חופשית" מבחינת רצף התנוחות ומערך השיעור. (ניתן לקרוא הסבר יותר מפורט של סגנונות היוגה הללו בחלק של שיעורים באתר).

מכיון שיוגה הינה האיחוד בין הגוף לנפש, האנרגיה הייחודית בכל שיעור קובעת את סוג התירגול, ולכן כל שיעור וכל תירגול הינו ייחודי בפני עצמו. זהו היופי והקסם שביוגה!

אני בעלת תואר בוגר בביולוגיה ותואר מוסמך במינהל עסקים ובהכשרתי המקצועית הנני אשת שיווק מנוסה עם ניסיון רב בחברות המובילות בתחום מוצרי הצריכה, הן בשוק הישראלי והן בשווקים בינלאומיים.

במהלך חיי תמיד הייתי סקרנית לראות ולחוות מקומות חדשים ותרבויות שונות וטיילתי רבות ברחבי העולם. פעילות ספורטיבית תמיד היתה חלק אינטגרלי בחיי וחלק מסדר יומי. בד בבד, תמיד התעניינתי בעולם הפנימי שלנו ובמהלך השנים השתתפתי במגוון רב של סדנאות, קורסים וחוויות בתחום הרוחני. תמיד הרגשתי שאני בחיפוש מתמיד אחרי השקט והבית הפנימי שלי.

מסע היוגה שלי התחיל בשנת 2004 בחוג יוגה במרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב. הייתה זו "אהבה ממבט ראשון" והתחברתי לעולם הנפלא הזה המהווה שילוב מושלם בין הגוף לנפש. רציתי להעמיק וללמוד יותר והתחלתי ללמוד אצל מורה פרטית במשך שנה. תוך זמן קצר התחלתי לחוות את השינוי שהיוגה התחילה לעורר בחיי. נעשתי יותר רגועה והתחלתי לזרום יותר עם החיים. ידעתי מהר מאד שזה הייעוד שלי ושבעתיד ארצה ללמד ולהעניק לאחרים את כל המתנות שאני קיבלתי מהיוגה.

תוך שנה עברתי לתרגל בסטודיויים מובילים ליוגה ונחשפתי למגוון רחב של מורים ושיטות. התחלתי לתרגל כל יום והיוגה הפך לאורח חיים. במהלך השנים השתתפתי בסדנאות רבות של מורים מהארץ ומחו"ל (מרק וויטוול, סנדרה סבטיני, טיאס ליטל, דודי מלכא, ציפי נגב, שמעון בן אבי, ראם הראובני ועוד).

בפברואר 2008 התברכתי בהזדמנות לממש חלום ילדות ולעבור לגור בקליפורניה, ארה"ב למשך חצי שנה על מנת לבחון שוב איפה נמצא הבית שלי.בתקופה זו תירגלתי בסטודיו YogaWorks (רשת היוגה הגדולה והמובילה בארה"ב) אצל מגוון רחב של מורים ותיקים ומנוסים, חלקם תלמידים של פטבי ג'ויס, טים מילר, דיוויד סאינסון, סריואסטה ראמאסאוומי, ושיווה ראיי.

שהותי בארה"ב היתה מלאה בחוויות נפלאות שתרמו לצמיחה האישית שלי. השיא מבחינתי היה מימוש חלום נוסף של סיום בהצלחה קורס מורים של YogaWorks (קורס המוכר על ידי אירגון מורי היוגה האמריקאי ואירגון מורי היוגה הישראלי).

במהלך הקורס הגעתי לתובנה שזה לא משנה גיאוגרפית איפה אנחנו נמצאים. מה שחשוב הוא מי אנחנו ומה שאנו משדרים החוצה לעולם! הבנתי גם שישראל היא ביתי והחלטתי לחזור הביתה.

באמצעות היוגה הגעתי סוף סוף לשקט ולרוגע הפנימי שלי. היוגה לימדה אותי לחיות וליהנות מהרגע הזה, לקבל את עצמי כמו שאני, בלי השוואות, ציפיות וביקורות ובעיקר, לזרום ולהנות מהדברים הקטנים בחיים כי הם הדברים ההופכים אותנו למאושרים.

כעת אני הולכת בעקבות החלום שלי ומלמדת יוגה על מנת לחלוק את פלאי ואת המתנות המדהימות שהיוגה העניקה ומעניקה לי עם אחרים.

נמסטה והמון אהבה,

 

קורות חיים

הכשרה מקצועית: קורס מורים של YogaWorks

קורס מורים המשלב את שיטות האשטנגה, יאנגר ופראנה ויניאסה עם דגש רב על תירגול והוראת האסאנות בצורה נכונה ובטוחה. הקורס הקיף הוראת האסאנות, אנטומיה, פילוסופיה של היוגה, פראניאמה ומדיטציה. הקורס מוכר על ידי ארגון מורי היוגה האמריקאי ואירגון מורי היוגה הישראלי.

אני חברה באירגון מורי היוגה הישראלי.

קורס העמקה למורים של שמעון בן אבי

קורס מתקדם למורים המשלב לימוד וחקירה של תנוחות מתקדמות (מהסדרה השניה והשלישית), מדיטציה ועבודה עם הצ'אקרות, פראנאימה, לימוד ודיונים פילוסופיים מעמיקים מהוודות, מהאופנישדות, מהאפוסים ומהיוגה סוטרא. הקורס מוכר על ידי אירגון מורי היוגה הישראלי.

קורסים וסדנאות העשרה

 • קורסים של האוניברסיטה הפתוחה בתקשורת בלתי מילולית, אינטליגנציה רגשית, פירוש חלומות
 • סדנאות למודעות עצמית של ארגון הומניקשון כולל סיוע מלא בסדנאות השונות
 • סדנת תיאטרון, סדנת פסיכודרמה
 • קורס פנג שוי
 • ריברסינג (Rebirthing)
 • דימיון מודרך, NLP

השכלה אקדמאית

 • MBA – תואר מוסמך במינהל עסקים, התמחות בשיווק
  – אוניברסיטת תל אביב
 • BSc – תואר בוגר במדעים, התמחות בביולוגיה
  – האוניברסיטה העברית, ירושלים

"היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם."
~ גאנדי
"עשה מדיטציה.
חיה את החיים בטוהר.
היה שקט.
עשה את מלאכתיך עם מאסטרי.
כמו הירח,
צא החוצה מאחורי העננים! זרח!"
~ בודהא
"העתיד שייך לאלה המאמינים ביופי של חלומותיהם"
~ אלינור רוזולט.